Na relaxed wennen aan Nederland op Scheveningen verkasten we half augustus naar ons tweede tijdelijke adres: we wonen nu even in een gemeubileerd appartement in New Orleans op Kop van Zuid (niet Louisiana dus). De container met onze spullen is al wel op een schip gezet, maar komt pas ergens in September aan. Voordeel van deze locatie: op steenworp afstand van Katendrecht, ons oude thuis. De kinderen waren we meteen alweer de hele dag “kwijt”: de hort op met oude vriendjes en vriendinnetjes. Grappig om te zien dat na 5 jaar soms de draad weer werd opgepakt waar die was gebleven.
Ik ging op 15 augustus vanuit Rotterdam dus naar Schiphol voor mijn eerste werkdag, de huurauto inruilen voor een (tijdelijke) lease auto en me voorstellen aan alle collega’s die NIET op vakantie waren. Voordeel of nadeel, maar in augustus is het erg rustig op kantoor. Natuurlijk is alles nieuw en anders, maar het helpt als je super leuke nieuwe collega’s hebt. En natuurlijk als de IT goed geregeld is: laptop en telefoon stonden al voor me klaar en het werkte ook allemaal nog! Zal wel even duren voor ik het reizen naar en van onder de knie hebt, want file-rijden is niet echt aan mij besteed…
Voor de kids hebben we meteen een fiets aangeschaft, een Nederlandse scholier kan natuurlijk niet zonder! Bart en ik hebben onze fietsen nog in de container zitten, maar gelukkig heb je tegenwoordig oplossingen genoeg. O-bike
app is goedkoper en in principe handiger, maar de fietsen rijden niet fijn. OV fietsen zijn een andere top-uitvinding: op verschillende plekken – o.a. aan het eind van onze pier – staan fietsen die je met je OV chipkaart gewoon kunt lenen. Per dag 3 euro 65, dat wel. Je houdt je kaart voor de lezer, het vakje gaat open en de sleutel die jij mag pakken licht op. Fiets zoeken met hetzelfde nummer en wegrijden maar.
Gezond verstand had ons al verteld dat we wel even moesten oefenen met de kids, sowieso de route naar school, maar na 5 jaar niet of nauwelijks fietsen is ook gewoon het fietsen zelf wel een goede oefening. Veilig verkeer Nederland was het met ons eens, stond later in het AD: “Oproep aan ouders: oefen de fietsroute met je kind“. Bart had het al een keer op donderdag gedaan en op zondag
deden we het met z’n vieren nog een keer: over de Erasmus brug, de Coolsingel, langs het Hofplein en Rotterdam Centraal doorsteken naar Blijdorp, met wat stoplichten mazzel en geen wind tegen kan het in 20 minuten, wil je iets minder bezweet op school aankomen, dan doe je het toch lekker in 25, alleen iets eerder weg gaan. Dat de brug in je route niet alleen extra trapwerk is, maar soms ook extra tijd hebben we ook meteen ervaren…
Op maandag moesten alle nieuwe leerlingen alvast naar school, niet zozeer om kennis te maken, maar vooral ook om hun niveau te toetsen voor wiskunde (Eniek), Nederlands (Stijn) en Engels (beide), daar werd hun rooster dan weer op aangepast. Eerste schooldag-
foto in de fietsenstalling, Bart en ik gingen beide mee, want we waren ook wel benieuwd naar het eerste ontvangst en ons was ook koffie beloofd. Terwijl de kids aan hun
testen zaten te werken, hebben wij nog even prettig gebabbeld met de voorzitter van de PTA (oudervereniging). Dinsdag was al weer een gewone dag, iedereen ging naar school, de klassen zijn niet al te groot en de meeste kinderen spreken wel Nederlands, al krijg je natuurlijk ook verhalen terug van kinderen uit Zuid-Afrika, Filipijnen en Turkije: leuk dus!



weer wilt hervestigen in Nederland. Eerst zaak om je binnen 5 dagen na aankomst aan te melden bij de gemeente, afspraak hadden we al gemaakt en die verliep soepel, sinds vrijdag zijn we dus weer officieel staatsburger IN Nederland. En drie van de vier hebben zelfs al een Nederlands telefoonnummer.
zijn dan die anonieme, maar ook een auto uitzoeken (lease). Via mijn werk keuze uit maar drie merken, maar toch een paar proefritten maken voordat je een beslissing neemt. Afspraak maken en dan gewoon een knoop doorhakken, Renault Megane Estate. Kinderen hebben voor school ook een fiets nodig, dus na een goede tip naar 1-2-Go Biking waar ze alle mogelijke modellen hebben en een kleine indoor route om ze uit te proberen. Voor beide kids dezelfde fiets in een andere kleur gekocht, dat was makkelijk gelukkig. Ze moeten alleen nog thuisbezorgd worden en dan kunnen ze gaan wennen aan het Nederlandse verkeer. Na 5 jaar niet-fietsen heb je natuurlijk een kleine achterstand.

en plastic tassen meenemen. Lekker filet americain, jong-belegen kaas en hagelslag op bruin brood. Allemaal lekkere dingen die we gemist hebben en binnen een week al weer normaal zijn. Kibbeling met patat, broodje kroket, we moeten maar gauw overgaan op normale maaltijden, want dit is niet goed voor de lijn… Nu de meeste grote regeldingen gedaan zijn en we straks in een ritme gaan met werk en school, zal het allemaal wel weer wat terug naar normaal gaan zijn.





ons hun logeerkamer(s) aan. De kinderen maakten van de gelegenheid gebruik om zoveel
mogelijk sleep-overs te regelen met vriendjes en vriendinnetjes. Eniek had er zelfs 3 achter elkaar en sliep eigenlijk alleen de laatste nacht bij Itske en Bart. In die laatste dagen natuurlijk ook de nodige etentjes, al heb ik het dit keer bijzonder klein gehouden (geen feest als bij ons afscheid in Nederland in 2012), maar gezelligheid met kleine groepjes. Een avond met Einav, Nir, Siobhan en John in de tuin, een Nederlands avondje met Itske, Bart, Elma en Menno (met echte bitterballen!) en als laatste avond een etentje met ons vieren langs de Hudson om nog een keer van het uitzicht te genieten.


gewoon lekker pal middenin gepland eind juni. Toch gewoon gaan dus, maar de trouwe lezers hebben vast gemerkt dat ik de vakantie-blogs niet eens heb afgemaakt, zoveel te regelen. Als je nu toch nieuwsgierig bent naar Palm Desert, kom dan vooral eens foto’s kijken als de container waar alles in zit is aangekomen. Ik kwam er toen ik tijd had achter dat ik te
weinig plaatjes heb op mijn inmiddels nieuwe iPhone om het verhaal kleur bij te zetten… Ook al geboekt in november vorig jaar: de New York Triathlon en daar had ik tot en met eind mei toch ook echt heel hard voor getraind, dus ook die heb ik gewoon gedaan op zondag 16 juli, Bart was mijn persoonlijke fotograaf, maar ook die foto’s zitten in de container. De website biedt uitkomst en dit is het leukste plaatje van mij en mijn collega Javier voor de start. Was nog best tevreden met mijn tijd ook, vergelijkbaar met die van vorig jaar. Volgend jaar zal ik ‘m wel niet nog een keer doen… Weekend na de triathlon ook nog even een giga-moving-sale erin gegooid, konden natuurlijk niets op 110V
meenemen en ook een aantal meubelstukken, speelgoed, een heleboel boeken en wat overige huisraad wilden we van de hand doen. Zaterdag gekkenwerk en op zondag wat restverkoop en toen waren we bijna alles kwijt. De auto’s zelf verkopen hebben we vanaf gezien, naar de dealer brengen, je ogen dicht doen en niet meer omkijken, auto’s zijn de slechtste investeringen die je kunt doen, dat weet je van te voren, wel jammer van die 325pk convertible en die bijna gloednieuwe BMW, ach, hoort er allemaal bij.